BISKUPSKA | FISZER DUO

Emilia i Konrad rozpoczęli współpracę w 2020 roku. Duet powstał z chęci propagowania muzyki kameralnej skomponowanej na flet i fortepian, tak polskiej jak i światowej. Zespół debiutował na II Międzynarodowym Konkursie Muzyki Polskiej im. Stanisława Moniuszki w Rzeszowie, a pozytywne recenzje finałowego występu pojawiły się w „Ruchu Muzycznym”. Muzycy mają na koncie szereg sukcesów o randze międzynarodowej, m.in.: III nagrodę w Clara Schuman International Competition, III nagrodę w Birmingham International Music Competition, II nagrodę w Medici International Music Competition oraz Wyróżnienie w I Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej „KraCamera”.

Konrad Fiszer

flecista, obecnie muzyk solista Opery Nova w Bydgoszczy. Absolwent akademii muzycznej we Wrocławiu oraz RoyalConservatoire of Scotland. Współpracował w ramach tzw. „Mentoring Scheme” z BBC Scottish Symphony Orchestra oraz Royal Scottish National Orchestra, przy akompaniamencie której wykonał w czerwcu 2019 roku koncert fletowy Jacques’a Iberta. Występował również wraz ze Scottish Chamber Orchestra w ramach projektu Side by Side. Za swoją pracę i osiągnięcia w trakcie studiów Konrad otrzymał od uczelni nagrodę John MacGregor Flute Prize. Jest laureatem konkursów w Polsce i za granicą zarówno jako solista jak i kameralista.

Emilia Biskupska

Pianistka, kameralistka, pedagog. Absolwentka Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie prof. Katarzyny Popowej-Zydroń oraz prof. Jerzego Sulikowskiego. W 2022 roku z wyróżnieniem obroniła dyplom z Kameralistyki fortepianowej w klasie dr hab. Radosława Kurka. Wielokrotnie nagradzana na konkursach pianistycznych i muzyki kameralnej. Jest zdobywczynią Lauru Rubinsteina przyznawanego za osiągnięcia artystyczne oraz licznych stypendiów.Koncertowała solo i kameralnie w krajach Europy, m.in. we Włoszech, Hiszpanii i na Słowacji, jak również w znaczących ośrodkach kultury w Polsce. Aktywnie działa w duetach z instrumentalistami i wokalistami. Z pasją oddaje się pedagogice. Jest w kadrze Międzynarodowych i Dziecięcych Kursów Muzycznych organizowanych przez Fundację Jana Romanowskiego.