MICHAŁ OSOWSKI

kompozytor działający interdyscyplinarnie. Studiował w Instytucie Sonologii w Konserwatorium Królewskim w Hadze, kompozycję w Konserwatorium Muzycznym Codarts w Rotterdamie, jak również techniki interaktywne w IRCAM-ie w Paryżu. Prezentował swoje prace zarówno w kontekście artystycznym jak CinémathèqueFrançaise w Paryżu, czy festiwal De Wereld van Witte de With w Rotterdamie, ale również w miejscach niekonwencjonalnych: budynkach publicznych, ulicach, parkach, szkołach.
Tworzy projekty oparte na użyciu instalacji interaktywnych własnego pomysłu zapraszając odbiorców do aktywnego i spontanicznego uczestnictwa. Mieszkając w Holandii zrealizował kilka tego typu autorskich projektów m.in. Tracking Rotterdam (2009-2012), TussenBeweging en Geluid (2016), Cool in Beweging (2018) we współpracy z różnymi instytucjami i fundacjami, angażując w uczestnictwo lokalne społeczności.
W 2020 otrzymał stypendium Ministra Kultury. W ostatnim czasie uczestniczy w projekcie “Twórcze preteksty – Wspieranie rozwoju osobistego i społecznego dzieci i młodzieży” we Wrocławiu. W roku 2023 współtworzył też wydarzenie Noc Muzeów w Młynach Rothera.